مقاله ها

خدمات ما

آژانس دانشگاهی ابنسینا (ایران-برزیل) خدمات زیر را به متقاضیان تحصیل در برزیل ارائه مینماید:

 

۱) خدمات مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی در برزیل شامل:

الف) دورههای فشرده و ترمیک زبان پرتغالی در دانشگاههای معتبر برزیل: این دوره برای دانشجویانی که علاقهمند به تحصیل در مقطع کارشناسی و یا سایر دورههای علمی کوتاه مدت در دانشگاههای برزیل هستند توصیه میشود. همچنین کسانی که علاقهمند به مهاجرت و کار در برزیل هستند میتوانند با شرکت در این دورهها علاوه بر یادگیری زبان پرتغالی با برزیل و جنبههای مختلف کار و زندگی در آن از نزدیک آشنا شوند. متقاضی پس از اخذ پذیرش با ویزای دانشجویی جهت گذراندن دوره زبان وارد برزیل شده و پس از پایان موفقیتامیز دوره، گواهینامه رسمی پایان دوره دانشگاه را دریافت مینماید. طول این دوره بنا به درخواست متقاضی میتواند بین ۱ تا ۳ ترم باشد

ب) مقطع کارشناسی: عموما پذیرش در دانشگاههای دولتی برزیل در مقطع کارشناسی با گذراندن کنکور علمی که هر دانشگاه به صورت مجزا آن را برگزار مینماید امکانپذیر میباشد. دانستن زبان پرتغالی از الزامات پذیرش در این مقطع میباشد، لذا به متقاضیان توصیه میشود پیش از شروع به تحصیل خود در رشته مورد نظرشان، جهت یادگیری و یا تقویت زبان خود در دورههای آکادمیک زبان پرتغالی (اشاره شده در بند الف) شرکت نمایند. پذیرش در دانشگاههای خصوصی برزیل مستلزم پرداخت شهریه از سوی دانشجو میباشد که مقدار شهریه با توجه به نوع رشته متفاوت میباشد

پ) مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری: پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی در برزیل در اکثر موارد، با توجه به رزومه علمی و پژوهشی متقاضی، همراه با اخذ بورس تحصیلی برای دانشجو از طرف دولت برزیل میباشد. مقدار بورس تحصیلی برای مقطع کارشناسیارشد حدود ۷۰۰ دلار و برای دانشجویان دکتری بین ۹۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار میباشد. دانستن زبان پرتغالی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی الزامی نمیباشد و دانشجو میتواند پیش از شروع تحصیل به صورت خودآموز یادگیری زبان را شروع نموده و پس از شروع تحصیل در کنار واحدهای درسی خود به تقویت زبان نیز بپردازد.     

ت) مقطع پسادکتری: محققین و دانشپژوهانی که دارای مدرک دکترای تخصصی هستند میتوانند در دورههای پسادکتری و پروژههای تحقیقاتی که در دانشگاهها و مراکز علمی-تحقیقاتی برزیل برگزار میشود شرکت نمایند. دولت برزیل در سالهای اخیر سرمایهگزاری بسیار زیادی برای جذب نیروهای متخصص خارجی نموده است و در این راستا حمایتهای مالی بسیار خوبی برای همکاریهای بینالمللی و حضور پژوهشگران خارجی در برزیل فراهم نموده است. دوره پسادکتری در برزیل میتواند با توجه به توافق و نیاز گروه تحقیقاتی میزبان بین ۱ تا ۵ سال بوده و حقوق پرداختی در این دوره حدود ۱۹۰۰ دلار میباشد که مقدار آن با توجه به هزینههای بالای زندگی در ایالت سائوپائولو حدود ۲۸۰۰ دلار میباشد. علاووه بر حقوق مذکور، محققین پسادکتری سالانه پژوهانهای در حدود ۵۰۰۰ دلار در سال برای هزینه سفرهای علمی و یا سایر هزینهها (همچون خرید نوتبوک و …) دریافت مینمایند.

ث) رشتههای پزشکی و دندانپزشکی: پذیرش در رشتههای پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای دولتی برزیل نیز در اکثر موارد همراه با کنکور ورودی میباشد که هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار مینماید. دانستن زبان پرتغالی برای شروع به تحصیل الزامی میباشد، لذا به متقاضیان توصیه میشود پیش از شروع به تحصیل خود در رشته مورد نظرشان، جهت یادگیری و یا تقویت زبان خود در دورههای آکادمیک زبان پرتغالی (اشاره شده در بند الف) شرکت نمایند. پذیرش در دانشگاههای خصوصی برزیل مستلزم پرداخت شهریه از سوی دانشجو میباشد که مقدار شهریه با توجه به نوع رشته متفاوت میباشد.


۲) خدمات مشاوره جهت اخذ و تمدید ویزای تحصیلی و تحقیقاتی برزیل:

خدمات مشاوره جهت اخذ ویزای دانشجویی و تحقیقاتی تحت نظر کارشناسان آژانس، از جمله راهنمائیهای لازم و قانونی در خصوص تکمیل فرم درخواست ویزا، اخذ نوبت جهت تحویل مدارک به مراکز کنسولی و سفارتخانههای برزیل و سایر خدمات مشاورهای لازم جهت اخذ ویزا و همچنین خدمات مربوط به تمدید ویزای دانشجویی.

 

۳) خدمات مشاوره جهت انجام امور اداری در پلیس فدرال:

خدمات لازم جهت ثبت هویت دانشجو و انجام امور اداری مربوط به آن در پلیس فدرال و اخذ مجوز اقامت موقت در برزیل در طول دوران تحصیل.


۴) خدمات مسکن دانشجویی در برزیل:

مشاوره و تهیهی مسکن مناسب با توجه به شرایط مالی متقاضی و با همکاری ادراهی رفاه دانشجویی مراکز آموزشی و دانشگاهی مورد قرارداد و یا آژانسهای مسکن در برزیل.


۵) خدمات فرودگاهی در برزیل:

خدمات انتقال دانشجو به خوابگاه یا محل سکونت در بدو ورود به برزیل.


۶) خدمات آشنایی دانشجو با محیط پیرامون تحصیل:

به دلیل مسافرت دانشجو به کشور و محیط زندگی جدید و ناآشنائی فرد به محیط پیرامون تحصیل، آژانس با برگزاری تورهای داخل شهری زمینهی آشنایی دانشجو را با شرایط زندگی در کشور برزیل و ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی آن را فراهم آورده و علاوه بر این کاتالوگهایی در خصوص سیستم حمل و نقل شهری و نقشههای شهر را در اختیار دانشجو قرار میدهد.


۷) خدمات ثبت کد CPF جهت انجام امور مالی، افتتاح حساب بانکی و غیره:

راهنمایی و مساعدت های لازم جهت ثبت شخص حقیقی و کسب کد CPF، که برای انجام هر گونه فعالیت مالی و اقتصادی (حتی خرید یک سیم کارت تلفن) ضروری میباشد و همچنین افتتاح حساب بانکی در برزیل.

 

۸) راهنمائی جهت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در برزیل:

کلیه اطلاعات لازم در زمینه نحوهی استفاده از خدمات و بیمههای بهداشتی و درمانی در برزیل.


۹) راهنمائی جهت استفاده از خدمات تلفن و اینترنت در برزیل:

در صورت تمایل دانشجو به استفاده از خدمات اینترنت (در صورتی که خوابگاه دانشجویی فاقد اینترنت باشد) کلیه راهنماییهای لازم جهت دریافت این سرویسها از شرکتهای ارائه کنندهی خدمات تلفن و اینترنت انجام خواهد شد. همچنین متقاضیان میتوانند در صورت نیاز از خدمات ویژه ی آژانس جهت مکالمه ارزان با ایران بهرهمند گردند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاطع مختلف تحصیلی در برزیل و یا اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی از طریق فرم مشاوره با ما تماس بگیرید.